Gmina Dąbrówka
Oficjalny Serwis Informacyjny

Kontakt z Urzędem Gminy: (29) 757-80-02 urzad@dabrowka.net.pl

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

1 zimowy rajd konny Szlakiem Powstań Narodowych

W piątek, 9 lutego, w 155 rocznicę największego narodowego powstania- Powstania Styczniowego gościliśmy w Gminie Dąbrówka uczestników 1 zimowego rajdu konnego.
Ikona
Wyprawa organizowana przez Stowarzyszenie Miłośników Kawalerii im. 1 pułku Ułanów Krechowieckich rozpoczęła się 21 stycznia w Kobyłce. Łącznie trasa, którą postanowili pokonać w ciągu około 20 dni wiedzie przez wschodnią część województwa mazowieckiego i przez województwo podlaskie, ma 700km długości i biegnie szlakiem powstań narodowych. Rajd ma na celu uczczenie 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Bierze w nim udział 5 jeźdźców. Wśród nich jest Andrzej Józef Podolski, który w 2014 roku konno pielgrzymował do Rzymu, Grzegorz Cudny - właściciel stajni „Sarmacja” w Radzyminie, Robert Rozwód z Radzymina - ceniony trener jazdy konnej, znany w kraju i za granicą kaskader, który uczestniczył w wielu produkcjach filmowych, Andrzej Michalik z Kobyłki - uczestnik i organizator rekonstrukcji historycznych i hubertusów, współtwórca i prezes Stowarzyszenia Miłośników Kawalerii im. I Pułku Ułanów Krechowieckich, organizator inscenizacji Bitwy Warszawskiej w Ossowie, Maciej Dubicki z Poznania - doskonały jeździec , miłośnik koni, uczestnik wielu rajdów i zawodów konnych.

Uczestnicy rajdu wyposażeni i umundurowani tak jak powstańcy zostali przywitani przez Radosława Korzeniewskiego - Wójta Gminy, Zenona Zadróżnego - Z-cy Wójta Gminy, Michała Strzeleckiego - Sekretarza Gminy oraz Krzysztofa Kłębka - Radnego Gminy następnie wszyscy uroczyście złożyli kwiaty przy pomniku Tadeusza Kościuszki w Dąbrówce. 


Strona oglądana 806 razy.