Gmina Dąbrówka
Oficjalny Serwis Informacyjny

Kontakt z Urzędem Gminy: (29) 757-80-02 urzad@dabrowka.net.pl

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

100-lecie powstania Policji Państwowej w Powiecie Wołomińskim

Przyznanie nominacji na wyższe stopnie oficerskie oraz wręczenie odznaczeń i medali za zasługi dla Policji towarzyszyły obchodom 100-lecia powstania Policji Państwowej. W uroczystościach, które w minioną sobotę odbyły się na terenie zespołu pałacowo-parkowego w Chrzęsnem uczestniczył Radosław Korzeniewski – Wójt Gminy Dąbrówka.
Ikona
Święto Policji zorganizowane przez Komendanta Powiatowego Policji w Wołominie młodszego inspektora dr Marka Ujazdę i Starostę Wołomińskiego Adama Lubiaka było okazją do uhonorowania policjantów. Gościem honorowym wydarzenia był Komendant Stołeczny Policji nadinspektor Paweł Dobrodziej, który w asyście mł. insp.  dr Marka Ujazdy wręczył  odznaczenia i akty mianowania na wyższe stopnie policyjne wytypowanym funkcjonariuszom.  Natomiast specjalnie przygotowanym na jubileusz - medalem okolicznościowym z okazji 100-lecia powstania Policji Państwowej, zostali odznaczeni funkcjonariusze i pracownicy wołomińskiej komendy, przedstawiciele samorządów i zaproszeni goście. 
Wójt Gminy Dąbrówka z rąk Starosty Wołomińskiego Adama Lubiaka i  Komendanta Powiatowego Policji w Wołominie  mł. insp. dr Marka Ujazdy  odebrał to wyjątkowe odznaczenie będące dowodem uznania za zaangażowanie w bezpieczeństwo mieszkańców i ład społeczny. 
W uroczystości uczestniczyli m.in.: Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera, biskup pomocniczy Diecezji Warszawsko-Praskiej bp Marek Solarczyk, posłowie na sejm RP Andrzej Smirnow, Piotr Uściński  i Andrzej Melak, radni Sejmiku Województwa Mazowieckiego Michał Prószyński i Stefan Traczyk, przedstawiciele Sądu i Prokuratury, Rady Powiatu, burmistrzowie, wójtowie oraz  przedstawiciele lokalnych władz samorządowych z całego powiatu wołomińskiego. 

Strona oglądana 363 razy.