Gmina Dąbrówka
Oficjalny Serwis Informacyjny

Kontakt z Urzędem Gminy: (29) 757-80-02 urzad@dabrowka.net.pl

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Sport i rekreacja

Od lat rozwijana jest baza sportowa na terenie naszej gminy, która obecnie opiera się głównie o hale sportowe przy szkołach w Dąbrówce, Józefowie, Gózowatce oraz Wszeborach. Jednak dopiero w roku 2015 zrealizowane zostaną inwestycje, które pozwolą w pełni wykorzystać potencjał gminy i zaspokoić potrzeby naszych mieszkańców związane z aktywnym wypoczynkiem.
W tym roku do użytku zostaną oddane dwa wielofunkcyjne boiska z nawierzchnią tartanową przy szkołach w Dąbrówce i Józefowie, wybudowane zostanie nowe boisko przy szkole w Guzowatce, a także odbudowana zostanie bieżnia w Dąbrówce. Obecnie w większych sołectwach są boiska do piłki nożnej i stoły do tenisa stołowego.

Obecnie grupy zorganizowane (zarówno młodzieżowe jak i dorosłe) mają możliwość korzystania z hal sportowych w godzinach popołudniowych i wieczorami. Młodzież gimnazjalna i starsza w hali sportowej Gimnazjum w Dąbrówce trenuje pod okiem nauczycieli wychowania fizycznego pp. Dariusza Lorka i Damiana Stachurskiego.

Imprezy sportowe odbywające się cyklicznie na terenie gminy Dąbrówka:
(hala sportowa przy Publicznym Gimnazjum im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrówce )
1. Turniej tenisa stołowego o Puchar Wójta Gminy Dąbrówka mężczyzn i kobiet
2. Turniej (liga) piłki siatkowej dla panów
3. Turniej piłki siatkowej dla pań
4. Turniej piłki nożnej
5. Turniej trójek koszykarskich
6. Sportowy Dzień Dziecka dla szkół podstawowych i gimnazjów
8. Zawody tenisa stołowego dla szkół gimnazjalnych o Puchar Wójta Gminy Dąbrówka, które są eliminacją do zawodów powiatowych
9. Polska Niepodległa - zawody piłki nożnej dla szkół gimnazjalnych
10. Gimnazjum w Dąbrówce (dziewczęta) biorą udział w cyklu spotkań Grand Prix w siatkówkę Zalewu Zegrzyńskiego.
11. Odbył się też pierwszy bieg po zdrowie pobiegło około 150 osób z całej gminy tak dzieci jak i dorośli w różnych kategoriach wiekowych.

Gimnazjum w Dąbrówce bierze udział w imprezach cyklicznych, takich jak:
1. Turniej piłki nożnej Coca Cola Cup.
2. Turniej piłki nożnej gramy o złotą piłkę Aleksandra Zaranka.
3. Etap rejonowy w piłce nożnej chłopców
4. Etap rejonowy w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców.
5. Biegi przełajowe w ramach Mistrzostwa Powiatu Wołomińskiego

Zajęcia stałe w hali Gimnazjum w Dąbrówce
Czwartek
14.45-16.45 - zajęcia dla dziewcząt i kobiet
Piątek 14:45 16;45 dla gimnazjalistów
19.00-21.00 - zajęcia dla pań i panów Siatkówka
Poniedziałek
18.15-20.15 - zajęcia dla panów (piłka nożna)

Mieszkańcy naszej gminy mają możliwość uprawiania sportów, gry w piłkę nożną i siatkową w halach sportowych przy Szkole Podstawowej we Wszeborach (opiekunowie sportowi pp. Paweł Roguski i Przemysław Kamiński), Zespole Szkół w Józefowie (opiekun sportowy p. Jacek Brzóska) oraz przy Szkole Podstawowej w Guzowatce, gdzie nauczyciele mają wyznaczone dyżury na hali.

Mamy ambicję, by Dąbrówka była gminą, w której są nie tylko doskonałe warunki do rozwijania zainteresowań sportowych dzieci, młodzieży i dorosłych. Chcemy, by nasza baza sportowa pozwoliła na organizowanie ponadlokalnych wydarzeń sportowych. Zwiastunem zmian w tym kierunku był mecz siatkarzy Młodej Ligi z Warszawy i Kędzierzyna rozegrany 1 marca 2015 r. w hali sportowej przy gimnazjum w Dąbrówce.

Na zdjęciu Wójt Gminy Dąbrówka Radosław Korzeniewski ze zwycięzcami Gminnego Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Dąbrówka, 8 lutego 2015 r.

Strona oglądana 14933 razy.